İMKON 5. Genel Kurulu büyük bir katılımla gerçekleşti

İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu'nun (İMKON) 5. Genel Kurulu büyük bir katılımla gerçekleşti ve mevcut başkan Tahir Tellioğlu güven tazeledi.

PAYLAŞ
Harput TV - Harput TV

BAŞKAN  OSMAN AVCIL TEKRAR İMKON YÖNETİM KURULUNA SEÇİLDİ

İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu'nun (İMKON) 5. Genel Kurulu büyük bir katılımla gerçekleşti ve mevcut başkan Tahir Tellioğlu güven tazeledi.

Genel Kurul'da yapılan konuşmada, İMKON'un ülkedeki federasyon ve il derneklerinden gelen yoğun katılımla güçlendiği vurgulandı. Konfederasyonun kamu yararı statüsünü alarak daha da güçlendiği ifade edildi. Ancak sektördeki sorunların çözümünde Müteahhitler Odası'nın kurulmasının engellendiği belirtildi.

Tahir Tellioğlu'nun yeni dönemde üç önemli öncelik belirlediği görülüyor: Deprem riski altındaki ülkede mesleki disiplini sağlamak ve Müteahhitler Odası'nın kurulmasına öncülük etmek, müteahhitlerin yetkinliklerini artırmaya yönelik eğitim programları düzenlemek ve sektörde öncü olmak.

Elazığ İnşaat Müteahhitleri Yönetim Kurulu Üyesi aynı zamanda Kurucu Başkanı Osman Avcıl da tekrar İMKON Yönetim Kurulu'na seçilerek, başkan Tahir Tellioğlu'na teşekkür etti.

 Avcıl, sektörün sorunlarına çözüm bulmak ve gelişmesine katkıda bulunmak için ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti. Müteahhitler Odası ve eğitim sertifikasyon programı gibi konular üzerinde çalışacaklarını dile getiren Avcıl bu adımların sektörün daha disiplinli ve profesyonel hale gelmesine katkı sağlayacağına inanıyor.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN