Eğitim

Eğitim Haberleri

Elazığ Belediyesi tarafından inşa edilen okulda sona yaklaşılıyor

Elazığ Belediyesi'nin, Elazığ Valiliği ve Milli Eğitim İl Müdürlüğü arasında imzaladığı protokol doğrultusunda başlattığı ortaokul inşasında sona yaklaşılırken, Öğretmenevi'nin Millet Kıraathanesi'ne dönüştürülmesine ilişkin restorasyon projesi de tamamlandı.

Elazığ'da avcı adaylarına yönelik sınav

Elazığ Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü tarafından avcılara yönelik gerçekleştirilen eğitim kursu sona erdi.

Kelebek hastası çocuğu kendi çocuğundan ayırt etmedi, yaptıklarıyla gönülleri fethetti

Elazığ'da bir ortaokulda görevli görsel sanatlar öğretmeni Sibel Çelik, dersi biter bitmez halk arasında kelebek hastalığı olarak bilinen epidermolizis bülloza hastası Fatma'nın yanına koşuyor. Bir anne şefkati ile kelebek çocuk Fatma'ya eğitim veren Sibel öğretmen, adeta gönüllere dokunuyor.

Fırat Üniversitesi A2 kategorisine yükseldi

Türkiye'nin en iyilerinin bulunduğu Araştırma Üniversiteleri sıralamasında A3 kategorisinde yer alan Fırat Üniversitesi bu yıl A2 kategorisine yükseldi.

Uzman kuduz vakası ile ilgili uyardı: ''Virüs beyne ulaştığında yapılacak hiçbir şey yoktur, ölüm kaçınılmazdır'

Elazığ'da düzenlenen 'Kuduz Hakkında Bilgileniyorum' seminerinde açıklamalarda bulunan veteriner hekim Prof. Dr. Kezban Can Şahna, 'Virüs beyne ulaştığında yapılacak hiçbir şey yoktur, ölüm kaçınılmazdır' dedi.

Öğretmeninin fedakarlığı sonucu yazma öğrenen görme engelli Caner, Kırk Hadis Yarışmasında birinci oldu

Elazığ'ın Arıcak ilçesinde öğretmeninin fedakarlığı ile Braille alfabesinden okuma yazma öğrenen Caner Oğuz, il genelinde düzenlenen Kırk Hadis Yarışmasında birinci oldu.

FÜ, 2. AR-GE Proje Pazarı ve Üniversite Tanıtım Günleri'ne katıldı

Anadolu Üniversiteler Birliği tarafından Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi ev sahipliğinde 2. AR-GE Proje Pazarı ve Üniversite Tanıtım Günlerine Fırat Üniversitesi de katılarak tanıtım standı açtı.

Jandarma personeli, Hayvanları Koruma Kanunu ve biyokaçakçılık konusunda bilgilendirildi

Elazığ Doğa Koruma Milli Parklar Şube Müdürlüğü tarafından jandarma personeline yönelik Hayvanları Koruma Kanunu ve biyokaçakçılık hakkında bilgilendirme yapıldı.

Elazığ'da 'Kayıt Dışı İstihdam ile Mücadele' programı

Elazığ'da Kayıt Dışı İstihdam ile Mücadele programı çerçevesinde seminer düzenlendi.

Öğretmenlere, 'Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele' semineri verildi

Elazığ genelinde görev yapan rehber öğretmen ve psikolojik danışmanlara, 'Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele' ve 'Erken Yaşta ve Zorla Evliliklerle Mücadele' eğitim semineri verildi.

İl Jandarma Komutanı Evren'den 'Güvenli Okul Yolu Projesi' çerçevesinde okullara ziyaret

Elazığ İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Murat Evren ve İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yiğit, Güvenli Okul Yolu Projesi kapsamında okulları ziyaret etti.

Özel bireyler Elazığ Belediyesi Kitap Fuarını gezdi

Kapılarını açtığı günden itibaren kitapseverlerin yoğun ilgi gösterdiği Elazığ Belediyesi 4. Kitap Fuarı, özel konuklarını ağırlamaya devam ediyor.

Miniklerden Kızılay'a anlamlı ziyaret

Fırat Üniversitesi Gündüz Bakımevi öğrencileri, Kızılay'ı ziyaret ederek hazırladıkları hediyeleri verdi.

Elazığlı öğrencilerin projesi 425 proje arasında ilk 50'ye girdi

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından bu yıl 3'üncüsü düzenlenen imam hatip okullarına yönelik Başarılı Örnekler Sergisi'nde Elazığlı öğrencilerin projesi ilk 50'ye girdi.

Elazığ'da akıl ve zeka oyunları kursu

Elazığ Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından akıl ve zeka oyunları kursu açıldı.

Elazığ'da RAM Özel Eğitim Projesi kapanış programı gerçekleşti

Elazığ'da 'Bütünleştirici Özel Eğitim Hizmetlerinde Öğrenme Ortamlarının Geliştirilmesi' konulu projenin kapanış programı düzenlendi.

Rektör Göktaş, akademisyenleri ödüllendirdi

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, dünyanın en etkili bilim insanları listesine giren akademisyenleri ödüllendirdi.

Elazığlı öğrenciler matematikte dünya şampiyonu oldu

Elazığ'da yaşayan 4. sınıf öğrencisi Alptuğ Çimenyer ve 2. sınıf öğrencisi Bahar Polat, Caribou Matematik Yarışmasında sorunların tamamını doğru cevaplayarak dünya şampiyonu oldu.

Elazığ'da üzerlerinde ruhsatsız tabanca ele geçirilen 3 şahsa işlem yapıldı

Elazığ'da polis ekiplerinin yaptığı çalışmada 3 adet ruhsatsız tabanca 27 fişek ele geçirilirken 3 şahıs hakkında yasal işlem yapıldığı bildirildi.

Toplam 1213 haber.