Ekonomi

Ekonomi Haberleri

Avukat Gök: 'Fatih Terim'in de başta olmak üzere bu işe aracı olan kimler varsa muhakkak bu yargılama süreci içerisinde olması lazım'

Kamuoyunda 'Fatih Terim Fonu' olarak adlandırılan dolandırıcılık olayında Seçil Erzan'ın yargılandığını aktaran avukat İbrahim Gök, 'Bu işe alet ve aracı olan da suçu işleyenlerle aynı pozisyondadır. Bunu hukuk açısından böyle değerlendirmek gerek. Fatih Terim'inde başta olmak üzere bu işe aracı olan kimler varsa muhakkak bu yargılama süreci içerisinde olmaları lazım' dedi.

Elazığ'da yeni mahsul kurutmalıklar tezgahlarda yerini aldı

Elazığ'da kış aylarının vazgeçilmez lezzeti olan yeni mahsul kurutmalıklar tezgahlardaki yerini aldı.

Elazığ'da bal süzme makinesi dağıtım programı düzenlendi

Elazığ'da üreticilere yönelik bal süzme makinesi dağıtım programı düzenlendi.

Sosyal Zincir, Elazığ TSO'da üreticilerle buluştu

Sosyal Zincir oluşumu, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası'nın (Elazığ TSO) ev sahipliğinde üreticiler ile bir araya geldi.

Elazığ'da 'Anadolu Buluşmaları' etkinliği

Türk Çimento tarafından 'Anadolu Buluşmaları' etkinliğinin 7'ncisi Elazığ'da gerçekleştirildi.

ETSO Başkanı Alan: '125 işletmemize 8 milyon 400 bin lira hibe kazandırdık'

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğiyle gerçekleşen hibe programının imza töreni Elazığ TSO Vali Murat Zorluoğlu konferans salonunda gerçekleştirildi.

Bu cam sayesinde doğal gazda yüzde 40'a yakın tasarruf sağlanıyor

Havaların soğuması doğalgaz tasarruf yöntemlerini gündeme getiriyor. Özellikle çift cam ritüeli ile 800 santigrat derecede ısıtılarak oluşturulan temperli ısıcamlar, kış aylarında yüzde 40'lara kadar yakıt tasarrufu sağlıyor.

Elazığ Galericiler Sitesi Başkanı Yıldırım: ''Yıl sonuna kadar araç piyasasında yüzde 20 düşüş bekliyoruz''

Elazığ'da Galericiler Sitesi Başkanı Ahmet Yıldırım, araç piyasasının yıl sonuna kadar yüzde 20'lik bir düşüş yaşayacağını belirterek, araç alacak vatandaşların bu fırsatı kaçırmamaları gerektiğini söyledi.

Kuyumculardan vatandaşlara altın tavsiyesi, 'Yıl sonuna kadar altında çok büyük bir yükseliş beklemiyoruz'

Yıl sonuna kadar altında çok büyük bir yükseliş beklemediklerini belirten Elazığ kuyumcularından Ömer Faruk Saydam, Yaklaşık olarak bin 800 seviyelerine gelebilir. Tabi savaş durumları hariç. Ama yılbaşından sonra altın fiyatlarının tekrardan 2 bin lira üzerinde olacağını tahmin ediyoruz' dedi.

Elazığ'da 125 bin ceviz ağacında hasat başladı

Elazığ'da kent genelinde bulunan 125 bin ceviz ağacında hasat başladı.

ETSO Başkanı Alan: ''TOGG'u bünyemize katmanın gururunu yaşıyoruz''

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odasının hizmet aracı olarak kullanacağı, Türkiye'nin yerli ve milli otomobili TOGG, odaya teslim edildi. Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan TOGG ile ilgili izlenimlerini paylaştı.

Elazığ'da badem hasadı sürüyor

Elazığ'da kent genelinde toplamda 23 bin dönüm alan üzerinde ekili olan bademde hasat sürüyor.

TOBB Elazığ genç girişimciler ve kadın girişimciler kurulu aday başvuruları tamamlandı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından 19 Ekim'de gerçekleştirilecek Elazığ genç girişimciler ve kadın girişimcilerin aday başvuruları tamamlandı.

Elazığ'da çiftçiler 40 bin lira maaşa çoban bulunmuyor

Elazığ İli Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mahmut Sezer, çoban sıkıntısı çok çektiklerini, aylık 40 bin lira maaşa bile çoban bulamadıklarını söyledi.

Elazığ Belediyesi, 4 yılda yaklaşık 600 milyon liralık çevresel yatırım gerçekleştirdi

Önceliği insan ve doğayı korumak, gelecek nesillere daha yaşanılabilir bir çevre bırakmak ve iklim değişikliğiyle mücadelede uyumlu projeler üretmek olan Elazığ Belediyesi, çevresel yatırımlarıyla şehrin bugününe ve yarınlarına hizmet etmeye devam ediyor.

Nohudun 200 derecelik meşe ateşinde başlayan yolculuğu

Elazığ'ın Ağın ilçesinde yöreye özel kumda sıcaklığı 200 dereceyi bulan meşe ateşi eşliğinde nohudun kavrulmasıyla üretilen 'Coğrafi Tescilli' leblebinin yapımı başladı.

ETSO Başkanı Alan OVP'yi değerlendirdi

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İdris Alan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan 2024-2026 dönemini kapsayan Orta Vadeli Programı (OVP) değerlendirdi ve programın iş dünyası için sunduğu fırsatları vurguladı.

Elazığ'da ilk defa düzenlenen güzellik fuarı büyük ilgi gördü

Elazığ'da ilk defa düzenlenen ve 3 gün süren güzellik fuarı 'Beauty Life Expo' büyük ilgi gördü.

Başkan Alan, 'Elazığ'ın ihracat performansı göz kamaştırıcı bir ivme kazanmış durumda'

Son verilere göre, 2023 Ağustos ayında Elazığ'ın ihracatının 57 milyon 323 bin dolar olarak gerçekleştiğini belirten Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası (Elazığ TSO) Başkanı İdris Alan, 'Bu rakam, bir önceki yılın aynı dönemine göre yaklaşık olarak yüzde 147'lik bir artışı temsil ediyor. 2022 Ağustos ayında Elazığ'ın ihracatı 23 Milyon 221 Bin dolar seviyesindeydi. Bu da demek oluyor ki, Elazığ'ın ihracat performansı göz kamaştırıcı bir ivme kazanmış durumda' dedi.

Toplam 1119 haber.