Kültür Sanat

Kültür Sanat Haberleri

Bin 200 yıllık tarihi eser, zamana direniyor

Elazığ'da bin 200 yıllık kilise, adeta zamana direniyor.

Elazığ'da Hacivat Karagöz orta oyunu sahnelendi

Elazığ Belediyesi geleneksel Ramazan etkinliklerinde 7'den 70'e herkesin ilgi ve sevgiyle seyrettiği Hacivat Karagöz orta oyunu sahnelendi.

Bu görüntüler miting alanından değil, sahur halayından: Yüzlerce kişi geleneksel sahur halayında buluştu

Elazığ'da Ramazan ayının 23'üncü gününde Cumhuriyet Meydanı'nda bir araya gelen yüzlerce kişi aynı anda halay çekip, çiftetelli oynadı. 7'den 70'e vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği etkinlik, renkli görüntülere sahne oldu.

Elazığ'da Ramazan etkinlikleri

Elazığ Belediyesi, Ramazan etkinlikleri çerçevesinde ünlü sanatçı Sedat Uçan'ı sevenleriyle buluşturdu.

Elazığ'da geleneksel Ramazan etkinleri devam ediyor

Elazığ Belediyesinin her akşam düzenlediği geleneksel Ramazan etkinlikleri programı çerçevesinde Mustafa Cihat Elazığlılarla buluştu.

Fırat Üniversitesinde 18 Mart Çanakkale Zaferi sergisi açıldı

Elazığ'da Çanakkale Deniz Zaferinin 109. yıl dönümü ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle Fırat Üniversitesi öğrencileri tarafından sergi açıldı.

Elazığ'da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü programı

Elazığ'da Çanakkale Deniz Zaferinin 109. yıl dönümü ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle Garnizon Şehitliğinde tören düzenlendi.

Elazığ'da Ramazan etkinlikleri sürüyor

On bir ayın sultanı Ramazan ayı boyunca her gün olan Elazığ Belediyesi Ramazan etkinlikleri, tasavvuf müziğinin güçlü sesi Abdurrahman Önül'ün dinleti programıyla devam etti.

Elazığ'da geleneksel Ramazan etkinlikleri sürüyor

Elazığ Belediyesi tarafından her gün gerçekleştirilen geleneksel Ramazan etkinliklerinin konuğu eğitimci-yazar Hayati İnanç oldu. Düzenlenen söyleşi programına Elazığlı vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

300 yıllık cami bakımsızlıktan harabeye döndü

Elazığ'da 24 Ocak 2020 depreminde hasar görerek boşaltılan 300 yıllık Aksaray Camii, bakımsızlık ve ilgisizlikten harabeye döndü. Ağır hasardan dolayı ibadete kapatılan cami yıkılma tehlikesi ile karşı karşıya kalırken, mahalle sakinleri caminin restore edilerek yeniden ibadete açılmasını istiyor.

Elazığ'da Konya Tasavvuf Musikisi Korosu ve sema mukabelesi sahne alacak

Elazığ Belediyesinin birlik ve beraberliği güçlendiren, şehrin maneviyatını destekleyen Ramazan programında Konya Tasavvuf Musikisi Korosu ve sema mukabelesi sahne alacak.

Özel bireylerden engelleri aşan sergi

Elazığ'da bir bakım merkezinden hizmet alan özel bireylerin eserlerinden oluşan El Emeği Göz Nuru sergisi açıldı.

Elazığspor futbolcuları kürsübaşı etkinliğinde eğlendi

Elazığspor futbolcuları, El-Aziz Kültür Eğitim ve Yardımlaşma Derneği tarafından düzenlenen kürsübaşı etkinliğinde doyasıya eğlendi.

'Bir Sabah Gelecek Kardan Aydınlık' isimli tiyatro oyunu sahnede

Elazığ Belediyesi tarafından Filistin'de yaşanan insanlık dramı için farkındalık oluşturmak amacı ile 'Bir Sabah Gelecek Kardan Aydınlık' isimli tiyatro oyunu sahnelenecek.

Elazığ'da Filistin temalı 'Masumların Sessiz Çığlıkları' sanal sergi

Elazığ'da Masumların Sessiz Çığlıkları 'Filistin Temalı ' sanal sergi açılışı gerçekleştirildi.

Türkiye'de sadece Elazığ'da var: 5 bin fincanla Guinness'e girmeye hazırlanıyor

Türkiye'de sadece Elazığ'da olan 'Kahve Fincanı' Müzesi, içinde bulunan 5 bin eserle Guinness'e girmeye hazırlanıyor. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği müzede, Mustafa Kemal Atatürk, Ara Güler gibi isimlere ait fincanlar ile İngiltere'den Osmanlı'ya gönderilen kahve fincanları da sergileniyor.

Fabrikası olmayan 40 metrelik baca, 6 büyük depreme rağmen 72 yıldır ayakta duruyor

Elazığ'da 66 yıl hizmet veren ve ömrünü tamamlayan tuğla fabrikasının 6 yıl önce yıkımının ardından 40 metre yüksekliğindeki baca, ilk günkü gibi ayakta kalmaya devam etti. Son dönemlerdeki 6 ve üzeri büyüklükteki depremlere rağmen yıkılmayan 72 yıllık bacanın, bölgenin simgesi olması nedeniyle bırakıldığı kaydedildi.

İbrahim Tatlıses'in bile ilk albümü bu stüdyoda çıktı: Unkapanı'ndan önce Elazığ'da vardı

Elazığ'da, yaklaşık 50 yıldır ses kayıt stüdyosu olarak hizmet veren, başta İbrahim Tatlıses olmak üzere birçok sanatçı ve müzisyenin ilk albümünü çıkardığı Kemaliye Stüdyosu, ilk günkü canlılığını koruyarak, müzik tarihine damga vuran melodileri yeniden yükseltiyor.

Kış aylarının vazgeçilmez tescilli lezzeti 'orcik'

Elazığ'da bağ bozumu döneminde köylerde geleneksel yöntemlerle yapılan ve kış mevsiminde çerez olarak tüketilen orcik (cevizli sucuk), yoğun talep görüyor.

Toplam 1012 haber.