Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş'dan mesaj

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

PAYLAŞ
Harput TV - Harput TV

24 Temmuz 1908 tarihi ülkemizde basından sansürün kaldırıldığı tarihtir. Bu tarihte gazeteler ilk kez sansürsüz olarak yayınlanmaya başlamış ve sansür ağır suçlardan biri sayılmıştır. Unutmamak gerekir ki düşünce ve ifade özgürlüğü insanlığın en önemli haklarından biridir. Bu ise çağdaş ve demokratik hayatın vazgeçilmez unsurlarından biri olan basının, fikirlerini sansürsüz bir ortamda özgürce dile getirmesi, tarafsız, doğru ve hızlı biçimde kamuoyuna bilgi ve haber vererek, toplumu aydınlatması ile oluşmaktadır.

 

İlimizde basın oldukça köklü bir geçmişe sahiptir ve ilimizin gelişmesinde çok değerli katkıları olmuştur. Dün olduğu gibi bugün de şehrimizin bir adım öne çıkmasında ilimizdeki basının kuşkusuz çok ciddi bir yeri vardır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, sansürün kaldırılışının yıl dönümünde; başta Elazığ’da görev yapan basın mensupları olmak üzere tüm basın çalışanlarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, sağlık, başarı ve esenlikler diliyorum.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN